Univit

Historia UNIVIT sroFirma Univit sro jest czysto czeską firmą prywatną założoną w 1992 roku przez osoby fizyczne. Od początku swojej działalności firma kontynuuje tradycję produkcji leków weterynaryjnych firmy Farmakon, której początki sięgają 1965 roku, kiedy to firma wprowadziła pierwsze produkty na rynek weterynaryjny.

Farmakon w bardzo krótkim czasie zdobył dominującą pozycję na rynku antybiotyków weterynaryjnych dla zwierząt gospodarskich i jednocześnie rozpoczął produkcję premiksów witaminowo-witaminowo-mineralnych oraz pasz uzupełniających. Jednocześnie wprowadzono produkcję małych opakowań pasz uzupełniających dla hodowców małych i domowych zwierząt pod już ugruntowanymi markami Roboran i Konvit.

W 1992 roku Univit przejął wszystkie działania pionu weterynaryjnego Farmakon i rozpoczął opracowywanie innych produktów dla dziedziny weterynarii. W obszarze leków weterynaryjnych była to głównie rejestracja preparatu antybiotykowego Rupin Special dla karpi, który do tej pory ma dominującą pozycję na rynku, czy UNI Amoxicillin, nowoczesnego antybiotyku o szerokim spektrum działania dla dużych ferm trzody chlewnej i drobiu.

W dziedzinie pasz firma stopniowo wyspecjalizowała się głównie w produkcji pasz uzupełniających dla bydła pod marką UNIDOP, a ostatnio również w rozwijającym się rynku pasz uzupełniających dla koni pod marką HIPPOVIT. Dla naszych klientów firma posiada silne zaplecze wysokiej jakości ekspertów żywieniowych, którzy są gotowi zoptymalizować wykorzystanie naszych produktów w określonych warunkach klienta. Doświadczenie naszych ekspertów pozwoli rolnikom na maksymalne wykorzystanie naszych produktów w żywieniu zwierząt gospodarskich.

Od samego początku firma Univit zwracała uwagę na zapewnienie maksymalnej jakości swoich produktów. Z tego powodu maksymalna inwestycja została skierowana na kontrolę jakości. Niezależne laboratorium firmy jest obecnie wyposażone w nowoczesną technologię do kontroli całej produkcji, w tym chromatograf cieczowy. Obecnie badamy możliwości wykorzystania technologii NIR do kontroli produkcji pasz przy pomocy dotacji z Unii Europejskiej, w której uczestniczymy wspólnie z innymi czysto prywatnymi czeskimi firmami oraz nadzorującym Centralnym Instytutem Inspekcji Rolniczej w Brnie.

Całą produkcję firmy zapewnia system jakości ISO 9001, który firma wdrożyła w 2001 roku, kiedy uzyskała certyfikat TUV International. Do produkcji leków weterynaryjnych firma wdrożyła system „dobrej praktyki produkcyjnej” oraz posiada zezwolenie na produkcję masowych leków i pasz leczniczych. Spółka posiada również rejestrację na dystrybucję leków weterynaryjnych. Firma zajmuje się również produkcją pasz ekologicznych, co jest szczególnie doceniane przez nowo powstające gospodarstwa ekologiczne, które starają się produkować bezpieczną żywność. Na tę działalność uzyskaliśmy certyfikat stowarzyszenia EKO.