TraumaPet® żel doustny Ag

O produkcie

Preparat przeznaczony do leczenia zwierząt po zabiegach stomatologicznych oraz jako leczenie uzupełniające stany zapalne jamy ustnej.

TraumaPet ® żel doustny Ag to preparat weterynaryjny z zawartością nanosrebra do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Jest hydrofobowy i dobrze przylega do błony śluzowej jamy ustnej przez okres 2-3 godzin.

Wskazówki dotyczące zastosowania


Żel nakładać bezpośrednio aplikatorem i palcem na dziąsła i szyjkę zęba w dotkniętych obszarach. Przed aplikacją usunąć nadmiar płytki nazębnej i śliny. Nie są znane żadne przeciwwskazania dla tego preparatu. Nadaje się dla wszystkich zwierząt. Reakcje alergiczne na srebro są możliwe, choć niezwykle rzadkie..

Żel do jamy ustnej pomaga zwierzętom m.in

.:
🐾 Zapalenie przyzębia
🐾 Rany w jamie ustnej i na dziąsłach
🐾Aby przyspieszyć gojenie po ekstrakcji zęba


Więcej informacji:


TraumaPet Mouth Gel pomaga zapobiegać paradontozie (chorobie dziąseł) oraz wspomaga leczenie stanów zapalnych i infekcji jamy ustnej. Żel doustny wspomaga gojenie wszelkiego rodzaju ran, np. po ekstrakcji zęba. W przypadku rozdarcia jamy ustnej, np. bawiąc się kijem lub innym zwierzęciem, można nanieść żel na dotknięty obszar. Dzięki hydrofobowej konsystencji żel przylega do rany lub dziąseł przez kilka godzin, dzięki czemu NanoComplex Coloidal Silver wspomaga gojenie. Produkt jest odpowiedni dla wszystkich zwierząt domowych..

Porady dotyczące użytkowania:


Przed aplikacją usunąć nadmiar śliny i brudu. Za pomocą strzykawki lub czystego palca nałożyć żel na dotknięty obszar (błonę śluzową, dziąsła lub szyję) pokrywając obszar jednolitą warstwą o grubości 1 mm.
Produkt przeznaczony dla zwierząt po leczeniu stomatologicznym oraz jako uzupełnienie leczenia stanów zapalnych i ran w jamie ustnej. Idealna temperatura do rozprowadzania żelu wynosi od 15 do 25°C.
W przypadku stanów zapalnych : stosować 1 lub 2 razy dziennie. Jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu kilku dni, rozważ wizytę u weterynarza.

Skład żelu doustnego TraumaPet® Ag


Olej parafinowy, metylohydroksypropyloceluloza, polietylen, srebro koloidalne 200 µg/g

Opakowania


Aplikator 5 ml.