Traumapet® Stoma Ag – pasta do zębów

Wskazanie


Produkt przeznaczony dla małych zwierząt, w szczególności psów do profilaktyki stomatologicznej oraz leczenia uzupełniającego stanów zapalnych jamy ustnej.

Charakterystyka


TraumaPet ® stoma Ag to produkt weterynaryjny z zawartością nanosrebra do czyszczenia zębów zwierząt. Struktura ścierna pomaga w usuwaniu płytki nazębnej, a łagodny smak mięsa sprawia, że ​​czyszczenie zębów jest przyjemnym doświadczeniem. Lata badań i testów klinicznych dowiodły antybakteryjnego i przeciwzapalnego działania srebra. Produkt nie wykazuje żadnych toksycznych skutków ubocznych.

Skład TraumaPet® Stoma Ag

Aqua, uwodniona krzemionka, sorbitol, gliceryna, guma celulozowa, aromat, sorbinian potasu, stewia, ekstrakt z rebaudiana, olejek z liści Melaleucaalternifolia, srebro koloidalne 50 µg/g

Opakowania


Tuba 75 ml

Wskazówki dotyczące zastosowania


Higienę jamy ustnej psów należy przeprowadzać regularnie, najlepiej codziennie za pomocą szczoteczki do zębów i odpowiedniej ilości pasty do zębów w zależności od wielkości zwierzęcia, ale nie nadmiernie. Szczoteczka do zębów powinna być zawsze miękka i odpowiedniej wielkości w stosunku do leczonego zwierzęcia.

Szczotkowanie należy rozpocząć od łatwo dostępnej części zgryzu na wargowej powierzchni siekaczy i kłów. Jeśli pies nie zareaguje negatywnie na zabieg, szczotkowanie można rozszerzyć na tył jamy ustnej po wargowej stronie zębów do zębów trzonowych. Jeśli to możliwe, policzki i usta należy odsunąć na bok, aby ułatwić wizualną kontrolę procesu szczotkowania. Szczotkowanie powierzchni guzków i zębów jest często możliwe tylko u współpracujących psów. Jeśli pies jest spokojny, sprzątanie może przeprowadzić jedna osoba. W odwrotnej sytuacji zaleca się, aby inna osoba przytrzymywała zwierzę nieruchomo.