Terapeutyczny Olejek do Ciała – żywokost, kapsaicyna, bursztyn

O produkcie

Terapeutyczny Olejek do ciała jest przeznaczony do masażu mięśni oraz do stosowania na skórę w okolicy stawów - kolan i łokci. Polecany jest dla osób aktywnych fizycznie, sportowców oraz osób starszych.

Terapeutyczny Olejek do ciała swoje działanie zawdzięcza niezwykłemu połączeniu składników:

Dzięki zawartości kapsaicyny posiada właściwości rozgrzewające. Kapsaicyna powoduje, że w miejscu aplikacji odczuwalne jest uczucie ciepła i mrowienia, co sprzyja odprężeniu mięśni. Pobudza również mikrokrążenie skóry stąd można przypisać jej właściwości antycelulitowe. Dzięki swoim właściwościom kapsaicyna i wyciągi z ostrej papryki, które są jej źródłem, od dawna stosowane są w medycynie tradycyjnej w przypadkach reumatyzmu i zapalenia stawów.

Ekstrakt z żywokostu lekarskiego, dzięki zawartości alantoiny, przyspiesza regenerację komórek naskórka i łagodzi podrażnienia, a dzięki zawartości śluzu (10-15%) wiąże wodę w skórze i dlatego polecany jest do stosowania w okładach kumulujących ciepło. Ekstrakt z rozmarynu dodatkowo pobudza krążenie krwi.

Witamina E to naturalny antyoksydant, który chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, działa ochronnie na warstwę tłuszczową naskórka, sprzyja poprawie ukrwienia skóry i wzmacnia tkankę łączną.

Olejowy ekstrakt z bursztynu, otrzymany drogą maceracji skamieniałej żywicy bursztynowej, poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry oraz stymuluje regenerację uszkodzonych komórek naskórka, wygładza skórę i nadaje jej promienny wygląd. Badania naukowe wykazały właściwości przeciwbakteryjne bursztynu. Według Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych surowców na dolegliwości reumatyczne. To niezwykły surowiec, który jest skamieniałą żywicą drzew rosnących przed milionami lat w "lasach bursztynowych" powstałą w wyniku wielu przemian fizycznych i chemicznych.

Wszystkie składniki produktu rozpuszczone są w oleju słonecznikowym. Jest on nie tylko nośnikiem dla substancji aktywnie działających, ale sam w sobie ma działanie przeciwrodnikowe - chroni komórki skóry przed działaniem wolnych rodników tlenowych, a ponadto wzmacnia naturalną ochronę naskórka, zmiękcza i wygładza skórę.

Ingredients: Helianthus Annuus Seed Oil, Amber Extract, Symphytum Officinale Rhizome/Root Extract, Tocopheryl Acetate, Capsicum Frutescens Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis Extract.

Produkt przebadany dermatologicznie - nie wykazuje działania drażniącego i uczulającego w kontakcie ze skórą.

Produkt wytwarzany jest w certyfikowanych warunkach Systemu Zarządzania Jakością wg normy EN ISO 22716:2007.

Zapytaj o cenę

Sposób użycia:

Przed użyciem rozgrzać ręce, pocierając je o siebie. Nanieść niewielką ilość olejku w miejsce aplikacji, następnie masować skórę przez kilka minut wykonując ruchy okrężne. Stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Po użyciu umyć ręce. Bezwzględnie unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Przechowywanie:

Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronić przed światłem i działaniem promieni słonecznych.

Ostrzeżenia:

Produkt tylko do użytku zewnętrznego. Stosować ostrożnie w przypadku skóry wrażliwej. Nie stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników produktu. Zawarta w produkcie kapsaicyna może powodować delikatne podrażnienie skóry w miejscu aplikacji objawiające się uczuciem ciepła lub pieczenia. Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Wyprodukowano w Polsce dla: AJDO PHARMA sp. z o.o. , Ul. Chemiczna 5N , 44-121 GLIWICE