ROSADEX emulsja

Rosadex emulsja: preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry dla osób ze skłonnościami do swędzącej i zaczerwienionej skóry, zmianami przypominającymi np. trądzik różowaty, zmianami związanymi z obecnością nużeńca oraz wyraźnych ,,pajączków” w okolicy nasady nosa i na policzkach.

  • Rosadex zawiera Ectoinę która chroni DNA komórek skóry, wzmacnia systemy immunologiczne skóry, działa nawilżająco. Olejek z drzewa herbacianego wykazuje silne działanie antyseptyczne w przypadku zakażeń skóry spowodowanych przez paciorkowce i gronkowce oraz działa przeciwgrzybiczo, zawiera Terpinen 4-ol. Cynk dzięki wywoływaniu zjawiska lokalnych refleksów odbija promieniowanie słoneczne, co potęguje działanie ochronne filtru. Stosowany jest jako substancja przeciwtrądzikowa oraz do leczenia opryszczki. Kwas hialuronowy wspomaga naturalne mechanizmy krótko i długotrwałego nawilżania skóry “pompuje” skórę odbudowując jej elastyczność i minimalizując widoczność zmarszczek zapewnia miękkość, gładkość i jedwabistość cery. Pantenol stosowany miejscowo wykazuje działanie nawilżające oraz związane z nim zmniejszenie szorstkości skóry i złuszczania, a także zwiększenie elastyczności naskórka. Arcydzięgiel sprawdza się w przypadku problemów skórnych, takich jak łuszczyca i trądzik młodzieńczy (wykazuje działanie przeciwbakteryjne), zmniejsza swędzenie skóry. Olejek majerankowy zawiera m.in. terpinen-4-ol hamuje wzrost drożdży, Aspergillus Niger, bakterii Escherichia coli, taphylococcus aureus.
  • Trądzik różowaty to niejednolity zespół objawów o różnej etiologii, zaliczany do „nerwic naczynioruchowych” skóry. Dominującym objawem jest napadowe czerwienienie skóry twarzy („okres prerosacea”). U niektórych chorych stwierdza się też obecność Demodex folliculorum (pasożyta z rodziny roztoczy) oraz drożdżaków.

Sposób Użycia:

Preparat po nałożeniu na skórę pozostawić kilaka godzin. Można nałożyć delikatny makijaż w miejscu zastosowania preparatu. W tym czasie należy unikać zbytniej ekspozycji na słońce. Preparat pod wpływem promieni słonecznych może powodować przebarwienia skóry w miejscu zastosowania. Makijaż należy zmywać środkami zawierającymi delikatne środki myjące nie podrażniające skóry.

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwać stosowanie. Nie należy stosować na uszkodzoną i zranioną skórę. Nie stosować po upływie daty przydatności do użycia. Nie stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. W przypadku dostania się preparatu do oka, oko należy przepłukać wodą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego.