ROBORAN MSM 500

Roboran MSM 500 to tabletkowany metylosulfonylometan, substancja pochodzenia roślinnego, która podobnie jak niektóre aminokwasy służy jako źródło organicznie związanej siarki w organizmie.

Ma udowodnione działanie przeciwbólowe (łagodzące ból) i przeciwzapalne. Dobrze wpływa na łagodzenie objawów alergii, poprawia stan skóry i sierści. Zwiększa przepływ krwi do narządów, zmniejsza skurcze mięśni, chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Łagodzi trudności spowodowane procesami zwyrodnieniowymi tkanki łącznej, które są przyczyną bólu mięśniowo-szkieletowego. Duży efekt objawia się w stanach pourazowych układu mięśniowo-szkieletowego oraz po wymagającym wysiłku fizycznym, kiedy pobudza proces gojenia uszkodzonych tkanek i przyspiesza regenerację. Zmniejsza produkcję mediatorów stanu zapalnego, zwłaszcza interleukiny-1, poprawia kondycję fizyczną, wzmacnia ścięgna, chroni obciążone stawy i poprawia ich funkcję. Stosowany jest głównie w ramach leczenia układu mięśniowo-szkieletowego w celu łagodzenia bólu stawów.

Poprawia mobilność u starszych psów i przedłuża ich aktywne życie. Utrzymuje skórę, sierść i pazury w dobrym stanie. Ma pozytywny wpływ na alergie na kurz, pyłki i pleśń. Wspomaga wykorzystanie witamin z pożywienia i suplementów diety.

W przeciwieństwie do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, długotrwałe podawanie jest bezpieczne dla układu pokarmowego i innych narządów psa. Podczas podawania MSM konieczne jest dostosowanie aktywności fizycznej psa tak, aby była proporcjonalna do aktualnego stanu jego układu mięśniowo-szkieletowego.

Skład 1 tabletki: metylosulfonylometan 500 mg Substancje pomocnicze: celuloza, krzemionka,stearynian magnezu

Dawkowanie: 1 tabletka na 10 -15 kg mc. hm.

Opakowanie: 100 tabletek
79 views
Copy link
Powered by Social Snap