ROBORAN CHONDRO 7

Roboran Chondro 7 stanowi wielostopniowe odżywianie stawów nowej generacji. Preparat służy do wsparcia i regeneracji chrząstki stawowej, do odżywiania stawów i poprawy ich ruchomości. Ma wyraźne działanie przeciwzapalne. Ten środek chondroprotekcyjny jest odpowiedni dla wszystkich kategorii wiekowych i wagowych psów. Wysoce skuteczna kombinacja substancji umożliwia celowe zastosowanie jako element leczenia aparatu ruchu i jako profilaktyka u psów sportowych i pracujących.

Główne substancje czynne to ekstrakt z chrząstki rekina, nowozelandzkie zielone omułki, hialuronian sodu, kolagen typu II, metylosulfonylometan, ekstrakt z ostryżu długiego (kurkumy długiej) i Boswellia serrata. Ten skład zapewnia bardzo skuteczną kombinację siarczanu chondroityny, siarczanu glukozaminy, kwasów tłuszczowych omega 3, hialuronianu sodu i kolagenu jako głównych składników budulcowych tkanki łącznej. Obecność metylosulfonylometanu i polifenoli z ostryża długiego zapewnia działania przeciwzapalne i przeciwutleniające. Uzupełnienie selenu w postaci organicznej, witaminy C i E daje pewność, że w preparacie jest zawarta dostateczna ilość tych substancji, pełniących ważną funkcję w metabolizmie tkanki łącznej.

Działania poszczególnych substancji: Glukozamina ma specyficzne powinowactwo do tkanki chrzęstnej, gdzie jest źródłem do syntezy proteoglikanów (składników budulcowych chrząstki), hamuje enzymy powodujące destrukcję chrząstki, stymuluje chondrocyty. Siarczan chondroityny jest częścią chrząstki stawowej. Spowalnia zmiany degeneracyjne chrząstki, łagodzi ból i zapalenia stawów, poprawia ich ruchomość. MSM to substancja pochodzenia roślinnego. Ma wykazane działania przeciwbólowe i przeciwskurczowe. Stymuluje procesy gojenie, ma korzystny wpływa na łagodzenie objawów alergii. Kolagen wspomaga zdrowie stawów – zapobiega rozkładowi katabolicznemu masy chrzęstnej, poprawia odżywienie chrząstki, stymuluje procesy regeneracji i odbudowy w stawach, utrzymuje zdrową macierz kolagenową w stawach, jest odpowiednim suplementem do odbudowy chrząstki stawowej i poprawy metabolizmu wszystkich rodzajów tkanki łącznej. Boswelia serrata to jedno z najlepiej znanych drzew w Indiach. Ekstrakt z tego drzewa działa przeciwzapalnie, rozluźnia i zmniejsza poranną sztywność stawów, zmniejsza ostre dolegliwości ruchowe.
Ostryż długi (kurkuma) to azjatycka roślina użytkowa z rodziny imbirowatych. Ma wyjątkowe działania przeciwzapalne i jest udokumentowanym przeciwutleniaczem. Łagodzi stany zapalne i ból przy reumatycznym zapaleniu stawów. Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem, złożonym z wielu jednostek disacharydów. Kwas hialuronowy zawarty w płynie stawowym ma wysoką lepkość, działa jak lubrykant. W ten sposób zapewnia znakomite właściwości ślizgowe powierzchni chrzęstnych w stawach. Zapobiega przenikaniu czynników patologicznych do komórek. W trakcie zapalenia pomaga uwalniać cytokiny, które korzystnie regulują jego przebieg. Zmniejsza zużycie stawów przy artrozie (zwyrodnieniowej chorobie stawów), przeciwdziała procesom degeneracyjnym w chrząstce, przyspiesza regeneracje tkanki i procesy gojenia.
Kiedy zastosować:

-przy zwyrodnieniowej chorobie stawów, zapaleniu stawów i przewlekłych dolegliwościach stawów innego pochodzenia -przy przewlekłych bólach mięśni i stawów -u ras, które często cierpią na choroby aparatu ruchowego i więzadłowego -po zabiegach operacyjnych -przy gojeniu otwartych ran i po innych urazach -przy złym stanie skóry i złej jakości sierści i pazurów -u psów z nadwagą -u psów sportowych i pracujących podczas treningu, w sezonie zawodów, podczas pracy

Jak często i jak długo stosować:

-odpowiednie jest podawanie co najmniej przez dwa miesiące -podczas okresu przygotowań i zawodów -przy ciężkim uszkodzeniu aparatu ruchu i u starych psów wskazane jest podawanie preparatów w sposób ciągły -dwumiesięczną kurację należy powtarzać 2x w roku DAWKOWANIE

Masa psa Dawka początkowa Dawka podtrzymująca

1-5kg 1 tabletka 1/2 tabletki

5-10kg 1,5 tabletki 1 tabletka

10-25kg 2,5tabletki 1,5 tabletki

25-45kg 3- 3,5 tabletki 2 tabletki

45 i więcej kg 5 tabletek 2-3 tabletki

64 views
Copy link
Powered by Social Snap