Nano Complex

TRAUMAPET AG Co to jest TraumaPet® Ag?Projekt TraumaPet® Ag powstał w wyniku grantu badawczego Ministerstwa Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej FR-TI2 / 205 - Badania i rozwój urządzeń medycznych opartych na nanotechnologii.
Ten grant wykazał skuteczność nanosrebra wraz z działaniem przeciwzapalnym i promocją gojenia. Ze względu na rosnącą oporność patogenów na antybiotyki, produkty są bardzo skuteczne i udowodniły swoją skuteczność w prawie trzech latach stosowania przez lekarzy weterynarii i stosowania na Uniwersytecie Weterynarii i Farmakologii w Brnie, z którą ściśle współpracujemy przy opracowywaniu nowych produktów.
Producent produktów NanoComplex sro zajmuje się badaniami stosowanymi w dziedzinie nowoczesnych technologii, ich przełożeniem na praktykę oraz komercyjnym wykorzystaniem nanotechnologii. Z biegiem czasu, zdobywając wiedzę i doświadczenie, firma stała się poszukiwanym partnerem nie tylko do współpracy w zakresie badań i rozwoju, ale także transferu nowej wiedzy do zastosowań praktycznych.
Produkty działają również dobrze na niegojące się rany, ale ważne jest przestrzeganie przepisanej procedury aplikacji, zwłaszcza TraumaPet® Gel Ag , który jest wysoce skuteczny w obecnym trendzie tzw. gojenia na mokro.
Sprzedajemy produkty nie tylko na naszym rynku, ale również eksportujemy je do wielu krajów Europy.
Wierzymy, że nawet w nieprzyjemnych sytuacjach, takich jak różnego rodzaju urazy, choroby zakaźne czy rekonwalescencja pooperacyjna, Twoje pupile przyniosą korzyści i poprawią swoje życie.

LINIA PRODUKTÓW TRAUMAPET® AG


Linia produktów TraumaPet ® Ag wykorzystuje nanotechnologicznie przygotowane produkty, aby poprawić jakość życia naszych czworonożnych pupili i pomóc rozwiązać ich nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne, które często dokuczają nam bardziej niż nasze. Czy to różne rany, otarcia i inne urazy skóry , w tym nieprzyjemne powikłania infekcyjne i urazy pooperacyjne. Wspomagają gojenie i skracają nieprzyjemne komplikacje życia naszych zwierzęcych towarzyszy, których nie potrafimy wytłumaczyć im tak jak ludziom. Skrócenie kuracji o każdy dzień jest więc mile widzianą ulgą dla obu stron.
Produkty weterynaryjne TraumaPet ® Ag zawierają oprócz sprawdzonych składników wspomagających gojenie i minimalizujących nieprzyjemne powikłania również srebro, którego działanie znane jest od wieków.
Nanotechnologia i możliwość produkcji srebra w strukturze nanokrystalicznej znacząco podnosi wartość biologiczną srebra. Ten postęp w chemii krystalicznej prawdopodobnie będzie miał dramatyczny wpływ na mikrobiologię, a także na leczenie urazów i stanów zapalnych.
Oprócz zidentyfikowanych właściwości antybakteryjnych srebra, przedstawiono lepsze gojenie się wolno gojących się ran oraz odbudowę uszkodzonej tkanki. Opisane zmniejszone zaczerwienienie rany wskazuje na przeciwzapalne działanie srebra.
Srebro jest używane od wieków jako środek zapobiegawczy i leczniczy na różne choroby, zwłaszcza infekcje. Powszechnie wiadomo, że srebrne monety były używane w starożytnej Grecji i Rzymie jako środek dezynfekujący do przechowywania wody i innych płynów. W 1992 roku Centrum Medyczne Uniwersytetu Genewskiego postawiło hipotezę, że metale szlachetne (w tym srebro) mogą być w przyszłości stosowane jako środki przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, a nawet mogą być wykorzystywane do zwalczania zmutowanych patogenów (mikroorganizmów chorobotwórczych), które są odporne na działanie antybiotyk. Do podobnych ustaleń doszli w 1995 roku naukowcy z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych, którzy badali srebro koloidalne, które wzbogaca dodatnio naładowane jony srebra. Wykazano, że jony te w niektórych przypadkach hamują podział wirusów, a nawet mogą zabijać wirusy.
W 1992 roku przeprowadzono badania mające na celu wykazanie wspomagających właściwości srebra koloidalnego w leczeniu chorób wywołanych przez drożdżaki Candida albicans oraz w leczeniu przewlekłego zmęczenia.
Zarówno amerykańskie, jak i europejskie programy kosmiczne wykorzystują srebro do oczyszczania wody w kosmosie i bielizny astronautów.
Do zastosowań weterynaryjnych wybraliśmy srebro opracowane w Regionalnym Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, które spełnia nasze wymagania w zakresie funkcjonalności, ekonomiczności i łatwej dostępności wraz z powtarzalnymi parametrami podczas powtarzalnej produkcji.