Dietan CARBO

Opis


Złożony preparat ziołowy ze składnikiem przeciwgrzybiczym. Skuteczny w zapobieganiu zaburzeniom trawienia u cieląt, świń i małych gryzoni. Jednocześnie wpływa na smak i strawność paszy.

Dodatek przeciwgrzybiczy chroni zwierzęta przed szkodliwym działaniem mykotoksyn, usuwa wolną wodę oraz zapobiega powstawaniu pleśni i zarodników. Pochłania substancje amoniakalne, co poprawia środowisko dla zwierząt i ludzi. Stabilizuje strukturę żołądka i jelit. Poprawia właściwości organoleptyczne mięsa!
Zawierająca dużo garbników, kora dębu działa przeciwzapalnie.
Węgiel drzewny zapewnia absorpcję szerokiej gamy ciał stałych, cieczy i gazów. Wychwytywane są enterotoksyny wytwarzane przez bakterie chorobotwórcze.
Ponadto cynk jest ważnym pierwiastkiem śladowym niezbędnym dla zwierząt gospodarskich. Stabilizuje błonę komórkową i wpływa na przepuszczalność błon komórkowych, wpływa na procesy immunobiologiczne w organizmie, działa przeciwbakteryjnie i ściągająco. Niedobór cynku może objawiać się, w zależności od stopnia jego utraty w organizmie, zmniejszeniem apetytu, niższymi dziennymi przyrostami, słabą konwersją paszy i ogólnie słabym wzrostem zwierząt.

Dawkowanie
1-2 kg na 1 tonę karmy. Podawać przez 5-7 dni.

Składniki
klinoptiolit, kora dębu, węgiel drzewny, cukier buraczany, tlenek cynku

Opakowanie: 100 g , 1kg, 5 kg