Ektoina

Wykorzystanie związków fitochemicznych w naszych produktach jest alternatywą do innych, bardziej agresywnych produktów z niechcianymi efektami ubocznymi.

Głównymi składnikami naszych produktów jest synergiczna mieszanka składników naturalnych, wzbogacona dodatkowymi substancjami bezpiecznymi dla zwierząt w celu osiągnięcia pełnej skuteczności. Ectoina jest naszym głównym składnikiem. Zachęcamy do zapoznania się na naszej stronach ze składem naszych produktów.
Ectoina

jets pochodną aminokwasu i posiada właściwości kosmotropowe. Cząsteczki kosmotropowe przyczyniają się do stabilności i struktury interakcji woda-woda. Powodują one korzystne oddziaływanie cząsteczek wody i stabilizują interakcje międzycząsteczkowe w biomolekułach. Ectoina otacza siebie, a także sąsiednie białka lub błony komórkowe warstwą wody. Struktura ta nosi nazwę „Ectoin Water Sarcophagus" co oznacza, że tworzy swoisty sarkofag ochronny. Ectoina nie wchodzi w interakcje z białkami ani nie wchodzi do komórek. Ze względu na tworzenie się warstw wody na błonach komórkowych lub lipidach, Ectoina jest w stanie ustabilizować te struktury i wspierać ich płynność. Ze względu na tę właściwość - i jest to najważniejszy czynnik, jest w stanie chronić nabłonek przed alergenami, światłem UV, zanieczyszczeniem powietrza, ciepłem lub suchością. W rezultacie stany zapalne, wywołane przez te stresowe czynniki, skóry, nosa, oczu, płuc itp., są zmniejszane. Uzupełnienie maści Witaminą A i E powoduje przyśpieszenie regeneracji a Panthenol uzupełnia działanie Ectoiny, ma właściwości łagodzące, przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne. Działa pielęgnacyjnie i kojąco na podrażnienia, wspomaga gojenie ran i owrzodzeń, łagodzi swędzenie i pieczenie skóry.
Trikenol PLus

zawiera min. Terpinen-4-ol. Wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne (na bakterie gram ujemne), leczy wszystkie typy infekcji, stany zapalne skóry, działa uspokajająco.z dobrym skutkiem w skaleczeniach, wrzodach, ropniach, owrzodzeniach, oparzeniach (w tym słonecznych), oraz w przypadku suchej i popękanej skóry. Łagodzi dyskomfort zwiazany z modzelami. Doskonałe połączenie z maścią Bepax -Vet.
SKUTECZNOŚĆ IN VITRO-Działanie przeciwbakteryjne

Aktywność przeciwbakteryjna in vitro Trikenol™ Plus została oceniona na gatunkach Cutibacterium acnes, Staphylococcus aureus, Malassezia furfur (=P. ovale) oraz Malassezia. Wszystkie te mikroorganizmy uczestniczą w blokowaniu kanałów włosowo-łojowych oraz nadprodukcji sebum. Odpowiedzialne są także za tworzenie beztlenowego środowiska w porach i mogą prowadzić do stanów zapalnych. Uzyskane wyniki potwierdzają, że Trikenol™ Plus jest skutecznym składnikiem bakteriostatycznym i fungistatycznym, właściwym do wykorzystania w szamponach. Z silniejszym działaniem na gatunki Malassezia, będzie on chronił przed hydrolizą trójglicerydów sebum wywoływaną przez te drobnoustroje. Działanie przeciwpodrażnieniowe wyciągu z wierzby zawartego w Trikenol™ Plus oceniono na podstawie inhibicji cyklooksygenazy (COX) – enzymu katalizującego wytwarzanie mediatorów zapalnych z kwasu arachidonowego (prostaglandyn).
21 views
Copy link
Powered by Social Snap